Wróżby andrzejkowe (Rudnicze)

Jest taka noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, …wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się jaka będzie ich przyszłość. Panowie, ciekawi co ich spotka zbierali się kilka dni wcześniej –w wigilię św. Katarzyny.

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.

28 listopada 2013 r.  w naszej szkole odbyły się andrzejki - dzień tajemniczych wróżb i czarów, połączonych z zabawą, tańcem i słodkim poczęstunkiem. Na imprezie pojawiły się Andrzejkowe Wróżki, które przy pomocy rekwizytów przepowiadały  przyszłość, m.in. jaki zawód będą wykonywać, gdzie udadzą się w podróż, czy też czego powinny się wystrzegać. Nie zabrakło ustawiania bucików i tradycyjnego lania wosku. Czas pomiędzy wróżbami urozmaicały zabawy przy muzyce. Andrzejkowe wróżby dostarczyły wszystkim uczestnikom wielu niezwykłych przeżyć i emocji.

Autor: LK, BW, GP