LOGOWANIE DO DZIENNIKA ELEKTRONICZNEGO

Pierwsze logowanie do witryny systemu UONET+ - skrócony opis

Dostęp do witryny mają tylko zalogowani użytkownicy. Loginem użytkownika jest jego adres e-mail, natomiast hasło dostępu użytkownik tworzy podczas pierwszego logowania do witryny systemu.

Po utworzeniu hasła dostępu konieczne jest ponowne uruchomienie witryny systemu i zalogowanie się. Po zalogowaniu użytkownik kierowany jest na jego stronę startową, która zawiera komplet informacji dedykowanych dla niego.

Tworzenie hasła dostępu do witryny UONET+

1. Uruchom przeglądarkę stron internetowych, wprowadź adres  https://uonetplus.vulcan.net.pl/gminawagrowiec i naciśnij klawisz ENTER.

2. Na wyświetlonej stronie startowej witryny kliknij przycisk Zaloguj się.

3. W oknie Logowanie w polu Nazwa Użytkownika wprowadź swój adres e-mail, a następnie kliknij odsyłacz Przywracanie dostępu.

4. W oknie Przywracanie dostepu dokonaj autoryzacji operacji poprzez przepisanie tekstu z obrazka. Jeśli tekst jest nieczytelny, wygeneruj następny, klikając przycisk . Następnie w polu Adres E-mail wprowadź swój e-mail i kliknij przycisk Wyślij wiadomość.

Wyświetli się strona z informacją, że na zapisany w systemie adres wysłano wiadomość, zawierającą dalsze instrukcje.

5. Odbierz wiadomość, przeczytaj ją i kliknij odsyłacz do strony, na której będzie możliwe będzie wprowadzenie hasła dostępu.

6. Na stronie Przywracanie hasła użytkownika dokonaj ponownie autoryzacji operacji, wprowadź hasło w polach Nowe hasło Powtórz nowe hasło i kliknij przycisk Ustaw nowe hasło.

Wyświetli się strona Podsumowanie operacji zawierająca informację, że hasło zostało zmienione.

7. Zamknij okno przeglądarki.

Uruchamianie witryny systemu UONET+ po utworzeniu hasła dostępu

1. Przejdź do strony startowej witryny UONET+, kliknij przycisk Zaloguj się.

2. W oknie Logowanie wprowadź swój adres e-mail i utworzone podczas pierwszego logowania hasło dostępu i kliknij Zaloguj się

Nastąpi przekierowanie na stronę startową użytkownika.

3. Zapoznaj się z informacjami zawartymi na stronie i przejdź do wybranego modułu, korzystając z odsyłaczy zawartych na stronie.