Powiatowe Konkursy Matematyczne

Serdecznie zapraszam na XIII Powiatowy Konkurs Matematyczny, który odbędzie się 18 marca 2017 r o godz. 9.00 w Żelicach.

Przebieg konkursu powiatowego:

1. Uczniowie rozwiązują zadania w trzech kategoriach: klasy I, klasy II i klasy III.

2. Komisję konkursową tworzą nauczyciele matematyki z gimnazjów przygotowujący uczniów do konkursu.

3. Konkurs składa się z 15 zadań zamkniętych (w tym P/F). W przypadku uczniów, którzy otrzymają taką samą (najwyższą) ilość punktów nastąpi dogrywka.

4. Zadania konkursowe uczniowie rozwiązują na ostemplowanych kartach.

5. Odpowiedzi do zadań zamkniętych uczniowie zaznaczają na otrzymanej karcie z zadaniami.

6. Przed wejściem na salę uczniowie losują miejsce.

7. Prace są kodowane. Kodowanie odbywa się po zajęciu miejsc przez uczniów. Kartki z kodami zbiera komisja i zakleja je w kopercie. Rozkodowanie prac odbywa się po sprawdzeniu zadań i podliczeniu punktów.

8. Uczniowie rozwiązują zadania w ciągu 90 minut, ewentualna dogrywka 15 minut.

9. Zadania sprawdza i punktuje komisja wg. klucza odpowiedzi.

Bardzo proszę o wytypowanie po dwóch uczniów w każdej kategorii. Proszę o przesłanie nazwisk nauczycieli przygotowujących uczniów do konkursu do 7 marca, a nazwisk uczniów do 14 marca.

Wszelkie wątpliwości i zapytania proszę kierować na adres mailowy konkurs.zelice@onet.pl lub telefonicznie 67 26 16 887.

Serdecznie pozdrawiam Danuta Kitkowska-Sieroń

Ważne: Proszę o sprawdzenie, czy podany termin nie koliduje z terminem innych konkursów. Proszę o odpowiedź zwrotną.

Autor: DKS

XII Powiatowy Konkurs Matematyczny

2016-03-20

19 marca 2016 r. odbył się XII Powiatowy Konkurs Matematyczny dla uczniów gimnazjum. W konkursie wzięło udział  53 uczniów z 9 gimnazjów powiatu wągrowieckiego. Patronat nad konkursem objęli oraz nagrody ufundowali P. Tomasz Kranc Starosta Wągrowiecki, P. Przemysław Majchrzak Wójt Gminy Wągrowiec i Rada Rodziców Zespołu Szkół w Żelicach

Nagrody w poszczególnych kategoriach otrzymali:

klasy III

Piotr Dembny Rabczyn

Norbert Gracz Skoki

Wiktoria Grabowska Wapno

Pamela Szejner Wapno

Klasy II

Łukasz Jankowski Gołańcz

Radosław Winiecki Gołańcz

Karolina Hoffa Gminne Wągrowiec

Klasy I

Katarzyna Konwińska Gołańcz

Kamil Bagnosz Gminne Wągrowiec

Magdalena Trzcińska Gminne Wągrowiec

Naszą szkołę reprezentowali: Zuzanna Nowak, Jagoda Nowak, Paweł Kalota, Mateusz Łasecki, Emila Bąk, Kacper Nowak i Agnieszka Ernst. Wymienionym uczniom gratuluję uzyskania bardzo dobrych wyników.

Czytaj więcej o: XII Powiatowy Konkurs Matematyczny