Dzień Dziecka - wesoło i zdrowo, bo na sportowo.

Dnia 1 czerwca 2017r. w naszej szkole został zorganizowany Dzień Dziecka  - wesoło i zdrowo, bo na sportowo. Całe przedsięwzięcie rozpoczęło się o godzinie 10:00 - po drugiej lekcji, natomiast nasi młodsi wychowankowie godzinę później

Pierwszym punktem programu były podchody klas gimnazjalnych oraz klas IV – VI. Uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami wyruszali co 10 minut spod szkoły w kierunku Nowego Brzeźna. Trasa liczyła 5 km, po drodze można było zdobyć punkty za różne konkurencje, np. w humorystycznym akcencie: najdłuższa powiązana lina z ubrań uczestników, a także z naciskiem na zadania sportowe: największa liczba odbić piłki sposobem górnym i dolnym, czy żonglerka piłki.

Natomiast uczniowie klas drugich i trzecich wzięli udział w wyścigach rzędów. 10 osobowe drużyny dzielnie walczyły o zwycięstwo w 9 wymagających konkurencjach, które przygotowywała pani Roksana Sobierajczyk, m.in. bieg z woreczkiem na łyżce, czy bieg z przeszkodami. Ostatecznie najlepszą okazała się klasa 3b, drugie miejsce zajęli uczniowie klasy 3a, na trzecim miejscu uplasowała się klasa 2a, zaraz po nich, niewielką różnicą punktów i czwarte miejsce zdobyła klasa 2b. Ponadto, dodatkowe punkty dla drużyny można było zyskać za najgłośniejszy doping, właśnie takowy bonus dla swoje drużyny zdobyli kibice klasy 2b/a. Mnóstwo pozytywnych emocji towarzyszyło uczestnikom zabawy, a ich między innymi dostarczał pan Grzegorz Należyty - swoim niesamowitym talentem komentatorskim.

Po niecałych 2 godzinach zmagań długiej wyprawy oraz zawodów sportowych, wszyscy spotkali się w Parku Jordanowskim przy wspólnym ognisku. Uczniowie zajadali się kiełbaskami, które dzielnie przygotowywali nasi wspaniali i niezastąpieni pracownicy obsługi. Uczniowie z uśmiechem wspominali wcześniejsze wydarzenia tego dnia, tym samym uznając go za bardzo udany. Na szczęście pogoda nie zawiodła - słońce i bezchmurne niebo uświetniło ten wyjątkowy dzień.

Autor: Roksana Sobierajczyk