„W krainie Ducha Gór i Złotej Pradze” - wycieczka kl. III

Uczniowie klasy III gimnazjum wraz z dwójką uczennic ze szkoły podstawowej: Jagodą i Kamilą oraz jej rodzicami: p. Marleną i p. Tomaszem, wybrali się wspólnie na 3-dniową wycieczkę.

Pierwszego dnia odwiedziliśmy przejazdem Szklarską Porębę, Karpacz, oglądając z bliska wodospad Szklarka. Na dłużej zatrzymaliśmy się na zamku Chojnik, do którego zdobycia trzeba było nieco wysiłku. Uroki z wieży dawnego grodu były za to przepiękne. Warto było!

Noclegi mieliśmy w miłym i spokojnym zakątku Karpacza, w urokliwym pensjonacie u pani Ani. Przemiła właścicielka serwowała nam pyszne śniadanka i pożywne obiady.

Drugi dzień należał do Pragi, stolicy Czech. Uroki tego miasta mogliśmy w pełni podziwiać dzięki naszemu przewodnikowi, p. Piotrowi z biura Edutour. Oprócz zabytków tego  miasta, można było skosztować jego specjałów, np. znanego kołacza z lodami karmelowo-śmietankowymi. Na pamiątki dla rodziców i bliskich też znaleźliśmy czas.

Ostatni dzień wycieczki spędziliśmy w Adrspach i Skalnym Mieście. Przepiękne widoki i tutejszy klimat, a także szafirowe jeziorko dopełniły klimatu.

Wróciliśmy zmęczeni, ale zadowoleni, gdyż pogoda i humory wszystkim sprzyjały ;-)

Autor: Aneta Hodała-Bartkowiak