Jubileuszowy Piknik

Dnia 13 maja po oficjalnej części obchodów Jubileuszu 150-lecia Szkoły Podstawowej rozpoczął się piknik plenerowy.

Okoliczne stowarzyszenia i sołectwa uświetniły imprezę pysznymi staropolskimi potrawami i słodkościami. Poszczególne stoiska obsługiwane były przez rodziców uczniów i absolwentów naszej szkoły. Szczególną atrakcją okazało się obozowisko Grupy Rekonstrukcji Historycznej Rogatywka 1918 – 1939, które przeniosło wszystkich uczestników w atmosferę walki o wolną i niepodległą ojczyznę. Nie obyło się również bez atrakcyjnych występów najmłodszych dzieci naszej szkoły, które przedstawiły piękne tańce i piosenki. Wśród artystów znaleźli się również zaproszeni goście: pani Weronika Drybulska, pani Paulina Mścisz, zespół taneczno-marszowy FART z Wągrowca, zespół taneczny IMPRESJA z Budzynia oraz Jakub Jarosz – uczeń szkoły muzycznej YAMAHA. Impreza jubileuszowa przebiegała we wspaniałej atmosferze i przy słonecznej, letniej pogodzie.

Wszyscy uczestnicy z zachwytem wspominali minione lata i z nadzieją na dalsze wspaniałe funkcjonowanie szkoły spoglądali w przyszłość.

Autor: Beata Krakowiak