Eryk Dybowski laureatem IX edycji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim zorganizowanym w ramach projektu Pamiętamy! Powstanie Wielkopolskie 1918/1919 „Tobie Polsko ta kropla krwi wrzącej”.

10 maja 2017 r. w Centrum Interpretacji Dziedzictwa Trakt „Brama Poznania” w obecności p. Janiny Golik Zastępcy Dyrektora Departamentu Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, p. Ewy Superczyńskiej Dyrektora Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu oraz Jarosława Biegły starszego wizytatora Kuratorium Oświaty w Poznaniu Eryk Dybowski odebrał nagrodę i dyplom laureata IX edycji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim uzyskując ex aequo IV wynik w Wielkopolsce.

Specjalne podziękowanie za przygotowanie Eryka do IX edycji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim w tym koordynowanie projektu Pamiętamy! Powstanie Wielkopolskie 1918/1919 w Gimnazjum w Zespole Szkół w Żelicach otrzymał Janusz Sieroń.

Serdecznie gratuluję Erykowi odniesionego sukcesu Janusz Sieroń.