Finał Wojewódzki Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”

Radosław Zdanowski – 8 w Wielkopolsce.
22 kwietnia 2017 r. w Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych im. Fryderyka Chopina w Żychlinie odbyły się wielkopolskie eliminacje XL edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Turniej odbywa się nieprzerwanie od 1977 roku.

Celem Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej jest popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie: ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej.

Turniej w szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży: zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej historii i tradycji ruchu strażackiego oraz znajomości przepisów przeciwpożarowych.

Powiat Wągrowiec reprezentował zwycięzca finału gminnego i powiatowego, uczeń Gimnazjum w Zespole Szkół w Żelicach Radosław Zdanowski, którego do finałów przygotowywał Janusz Sieroń.Wśród kilkudziesięciu uczestników zmagań turniejowych nasz gimnazjalista zajął w swojej kategorii wiekowej ex aequo – VIII miejsce. Radkowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnej edycji turnieju.

Szczególne podziękowania za pomoc w przygotowaniu uczniów do Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” kierujemy do Druhów Ochotniczej Straży Pożarnej w Runowie.

Autor: Janusz Sieroń