Powitanie wiosny

Pierwszy dzień wiosny od lat znany jest w kręgach uczniowskich jako „dzień wagarowicza”. Każdy kształcący się młody człowiek wie, iż tego dnia umysłów nie obciąża się nadmiernie intelektualną pracą. Tak więc 21 marca uczniowie z Żelic zrezygnowali z tradycyjnych wagarów, ponieważ w szkole miały miejsce niezwykle interesujące wydarzenia, żal więc było w nich nie uczestniczyć.

Tego dnia uczniowie z SU Szkoły Podstawowej i Gimnazjum zorganizowali dzień pełen sportu i zdrowego jedzenia.

Każda z klas miała za zadanie przygotowanie zdrowych posiłków w wylosowanym wcześniej kolorze. Stoiska były prezentowane na holu naszej szkoły. Było smacznie i zdrowo.

Szkoła podstawowa brała udział w zawodach sportowych min. bieg z gazetą oraz skoki w workach. III miejsce zdobyła klasa IVa, II miejsce klasa VI, a na najwyższym podium stanęła klasa Va.

Klasy 1-3 przygotowały piękne i kolorowe Marzanny na pożegnanie zimy.

Uczniowie z gimnazjum stoczyli zaciętą walkę z nauczycielami w piłkę siatkową. Nauczyciele tę grę wygrali, a uczniowie czekają na rewanż.

Autor: Magdalena Sturma