Drugi Jubileuszowy Rajd Rowerowy szlakiem oddziałów zamiejscowych Szkoły Podstawowej w Żelicach

W sobotę 1 kwietnia 2017 roku odbył się drugi już rajd rowerowy zorganizowany z okazji 150-lecia Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica.

Celem rajdu były odwiedziny w oddziale zamiejscowym szkoły w Kamienicy oraz spotkanie z emerytowanymi nauczycielami naszej szkoły.

O 8.45 grupa uczniów Zespołu Szkół wraz z opiekunami wyruszyła z Żelic. Tym razem trasa wiodła rowerzystów głównie terenami leśnymi. Pogoda dopisała, więc jazda sprawiała wszystkim wiele przyjemności.

W Kamienicy uczniowie spacerkiem przeszli z orlika do budynku szkoły, w którym mieści się teraz Ośrodek Sportu i Rekreacji. W drodze towarzyszyli nam emerytowani nauczyciele państwo Zofia i Jerzy Rakocińscy, którzy opowiadali o pracy w małych szkołach i wspominali historię oddziału zamiejscowego w Kamienicy i Bartodziejach.

Mieliśmy niezwykłe szczęście, ponieważ w ośrodku stacjonowali harcerze z drużyny „Damy radę”, którzy przywitali nas bardzo serdecznie i zaprosili do udziału w apelu harcerskim. W apelu brał udział także zaproszony przez harcerzy Wójt Gminy Wągrowiec Przemysław Majchrzak.

Impreza swój dalszy ciąg miała na orliku gdzie piekliśmy kiełbaski na ognisku, graliśmy w gry sportowe, korzystaliśmy z siłowni. Nie obyło się także bez słodkości przygotowanych przez mamy z Rady Rodziców.

Około południa zadowoleni ruszyliśmy w drogę powrotną do Żelic.

Jeszcze raz składamy serdeczne podziękowania Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie rajdu. Szczególne podziękowania przesyłamy dla emerytowanych nauczycieli państwa Rakocińskich za poświęcony nam czas i ciekawe historie z życia szkoły oraz pani Bugnackiej i państwa Kaczmarek, członków Rady Rodziców.

Autor: Grażyna Pachowicz