Ponownie najlepsi!

Finał Powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Radosław Zdanowski – Mistrz Gminy i Mistrz Powiatu.

4 kwietnia 2017 r. w siedzibie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wągrowcu odbył się powiatowy finał Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Gminę Wągrowiec reprezentowali zwycięzcy finałów gminnych w Siennie. W kategorii szkół podstawowych Mikołaj Maćkowiak przygotowywany przez Beatę Krakowiak. Reprezentantami gminy w kategorii gimnazjów byli Jakub Dębowski, Eryk Kawalec, Aleksandra Tomczak i Radosław Zdanowski, których do turnieju przygotowywał Janusz Sieroń.

Finał powiatowy składał się z trzech części: pisemnej, ustnej i praktycznych ćwiczeń RKO z użyciem fantoma na stanowisku sanitarnym. Wśród kilkudziesięciu uczestników zmagań konkursowych pierwsze miejsce w kategorii gimnazjów zajął Radosław Zdanowski, który reprezentować będzie powiat wągrowiecki w finale wojewódzkim.

Finalistom turnieju gorąco dziękujemy, a Radkowi życzymy dalszych sukcesów w finale wojewódzkim!

Autor: Janusz Sieroń