„Warszawa da się lubić...”

W dniach 22 – 23 marca 2017 r. spędziliśmy niezapomniane chwile na wycieczce do Stolicy. Dla większości uczestników była to pierwsza wizyta w tym mieście.

Po spacerze Krakowskim Przedmieściem udaliśmy się na Zamek Królewski, zobaczyliśmy Starówkę i jechaliśmy pierwszymi polskimi ruchomymi schodami. W centrum Nauki Kopernik każdy eksperymentalnie mógł zgłębiać tajniki wiedzy w różnych dziedzinach. Wieczorem pojechaliśmy do Konstancina Jeziornej na nocleg. Tam braliśmy udział w wycieczkowej Familiadzie i kalamburach. Drugiego dnia spacerowaliśmy po Wilanowie i Łazienkach, gdzie zachwycaliśmy się historycznymi budowlami oraz pięknem przyrody. Z XXX piętra Pałacu Kultury i Nauki podziwialiśmy Warszawę. Ogromne wrażenie zrobiła na nas wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego. Atmosfera tego wielkiego miasta na długo pozostanie w naszej pamięci.

Autor: Danuta Kitkowska-Sieroń