XIII POWIATOWY KONKURS MATEMATYCZNY DLA UCZNIÓW GIMNAZJÓW POWIATU WĄGROWIECKIEGO

Powiatowy konkurs matematyczny na stałe wpisał się w pracę dydaktyczną nauczycieli matematyki gimnazjów powiatu wągrowieckiego. W bieżącym roku szkolnym 18 marca 2017 r. odbyła się XIII jego edycja. Głównym celem konkursu jest kształtowanie i rozwój talentów matematycznych naszych uczniów. Niewątpliwym sukcesem organizatora jest coroczny udział kilkudziesięciu uczniów z 9 szkół powiatu wągrowieckiego. Zmagania konkursowe odbywają się w trzech kategoriach: dla klas I, II, III. Na drodze eliminacji szkolnych, każde gimnazjum wskazuje po dwóch finalistów z danej grupy uczniów.

Całoroczne przygotowywanie się do konkursu i udział w nim działa na uczniów i ich nauczycieli mobilizująco. W doborze zadań pomaga Anna Wolska doradca metodyczny CDN w Pile. Komisję konkursową stanowią nauczyciele, którzy przyjeżdżają ze swoimi podopiecznymi.

Od kilkunastu lat konkurs odbywa się pod Honorowym Patronatem Starosty Powiatu Wągrowieckiego i Wójta Gminy Wągrowiec. Coroczne zmagania matematyczne w żelickim gimnazjum są okazją do spotkań nauczycieli uczących we wszystkich gimnazjach. Pomagają wymianie doświadczeń, rozwojowi warsztatu dydaktycznego i integrowaniu środowiska nauczycielskiego.

W XIII Powiatowym Konkursie Matematycznym  nagrody w poszczególnych kategoriach otrzymali:

klasy III

• III miejsce Nikodem Jaruzal Gimnazjum w Wapnie
  • III miejsce Karolina Kuberacka Gimnazjum w Damasławku
  • III miejsce Paulina Kubicka Gimnazjum w Skokach
  • Naszą szkołę reprezentowali: Paweł Kalota, Mateusz Łasecki, Emila Bąk, Nina Marczak i Jakub Dębowski. Wymienionym uczniom gratuluję uzyskania bardzo dobrych wyników.

Organizator konkursu: Danuta Kitkowska-Sieroń

Autor: Danuta Kitkowska-Sieroń