Świąteczne spotkanie w grupie Misiów

Dnia 22 grudnia 2016 roku w przedszkolu poczuliśmy święta. U Misiów od rana przygotowany został wigilijny stół. W podniosłej atmosferze maluchy podzieliły się opłatkiem, życząc sobie wesołych świąt i bogatego Mikołaja. Później dzieci zasiadły z wychowawcą i rodzicami do wieczerzy. Ucztowanie przerwała wizyta Świętego z workiem pełnym podarków.

Dzieci zaśpiewały Mikołajowi piosenkę, po której gość porozmawiał z przedszkolakami i obdarował oczekujących pięknymi prezentami. Maluchy po kolei dzielnie podchodziły do Mikołaja. Spotkania zostały utrwalone przez fotoreportera (patrz galeria). Gdy wszystkie dzieci otrzymały już niespodzianki, okazało się, że w worku Mikołaja kryje się jeszcze jeden prezent. Były to klocki „wafle” dla całej grupy, które pozostaną w przedszkolu, by uatrakcyjnić zabawy dzieci. Dziękujemy św. Mikołajowi i Elfowi -  sponsorowi!!! Po pożegnaniu gościa, dzieci zasiadły na chwilę do stołów, a potem sprawdziły możliwości nowych klocków. Następnie Misie, z opaskami – śnieżynkami na głowach, powitały  rodziców, którzy przybyli na świąteczne spotkanie. Maluszki śpiewały, bawiły się przy piosenkach, mówiły wiersze o zimie, Mikołaju i świętach. Pewności podczas występów dodawali im rodzice, niejednokrotnie uczestnicząc razem ze swoimi skarbami w części artystycznej. Później siedząc na kolanach u mamy lub taty dzieci oglądały prezentację historii o Bożym Narodzeniu, która była przerywana rodzinnym kolędowaniem. Na koniec dzieci wcieliły się w rolę świętego Mikołaja i wręczyły rodzicom samodzielnie przygotowane niespodzianki - figurki z masy solnej - zapakowane w świąteczne pudełeczka. To był piękny dzień, ale nie było z nami już Pani Izy Zmudzińskiej, która w przededniu świąt skończyła pracę w przedszkolu. CIOCIU IZO!  BARDZO DZIĘKUJEMY! ZA KAŻDY DZIEŃ, WSZYSTKIE UŚMIECHY, SERCE, KTÓRE PROMIENIOWAŁO CIEPŁEM I ZAPROCENTOWAŁO POCZUCIEM BEZPIECZEŃSWA CAŁEJ GRUPY MALUCHÓW OD PIERWSZEGO DNIA POBYTU W PRZEDSZKOLU. ŻYCZYMY WIELU SUKCESÓW I BĘDZIEMY PAMIĘTAĆ!

Autor: Sylwia Broniewska