„Misie” są już prawdziwymi Przedszkolakami

Dnia 18 listopada 2016 roku w grupie Misiów odbyło się bardzo ważne spotkanie. Uczestniczyli w nim dyrektor Zespołu Szkół w Żelicach pani Izabela Wiśniewska, rodzice i oczywiście najmłodsze dzieci z naszego przedszkola.

Tego dnia Misie zajęły miejsca na dywaniku, tuż za znaczkami, które towarzyszą im od pierwszych dni w przedszkolu (wyznaczając krzesełko w sali, miejsce w szatni). Główki maluszków zdobiły opaski – wesołe misie. Po krótkim powitaniu dzieci zaprezentowały rodzicom fragment tego, co zdarzyło się od września w przedszkolu. Mówiły wierszyki, bawiły się przy piosenkach, śpiewały, a przede wszystkim pokonywały tremę związaną z nową sytuacją – wizytą gości. Dzieci wspierane były przez rodziców, bacznie obserwujących swoje pociechy. Misiaki pokazały, że potrafią siedzieć po turecku, robić koło, ustawić się w rzędzie (pociągu). Zaprezentowały jak sprzątają zabawki. Pokazały, że znają już czarodziejskie słowa (dziękuję, proszę, przepraszam, dzień dobry). Miały okazję, by zatańczyć z rodzicami zaproszonymi do zabawy. Później pani dyrektor odczytała tekst ślubowania. Misie przyrzekały, że będą wzorowymi przedszkolakami. Następnie odbyło się pasowanie. Było ono niezwykłe za sprawą dużego, białego misia, pomocnika pani dyrektor. Po akcie pasowania dzieci otrzymały niespodzianki znaczki - uśmiechnięte buźki, pamiątkowe dyplomy i zdrowe, soczyste pomarańcze. Później na kolankach u rodziców Misie oglądały zdjęcia i filmiki z ich udziałem wykonane od września w przedszkolu. Poczęstunek zakończył imprezkę. Dziękuję za wszelką pomoc udzieloną podczas jej organizacji!!! Rodzicom gratuluję wspaniałych pociech i zapraszam do uczestnictwa w przedszkolnym życiu swoich dzieci. Misie, przedszkole zaprasza Was do zabawy!!!

Autor: Sylwia Broniewska