POBILIŚMY REKORD GUINNESSA

Podczas Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca - 17 września 2016 r. w Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Zespole Szkół w Żelicach pobiliśmy rekord Guinnessa w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Organizatorem akcji bicia rekordu Guinnessa w Polsce była Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W naszym gimnazjum organizatorem akcji był p. Janusz Sieroń.

W poniedziałkowe południe do bicia rekordu na sali gimnastycznej przystąpiło 40 gimnazjalistów, którzy prowadzili resuscytację krążeniowo-oddechową na 4 fantomach

Przed rozpoczęciem bicia rekordu uczniowie mieli możliwość przypomnienia sobie zasad udzielania pierwszej pomocy w resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Instruktaż przeprowadził nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa p. Janusz Sieroń. Chłopcy i dziewczęta pod czujnym okiem instruktorów – strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Runowie uczyli się jak prawidłowo wykonywać RKO, a tym samym ratować ludzkie życie.

Serdecznie dziękujemy p. Bożenie Maćkowiak, p. Danucie Kitkowskiej-Sieroń, p. Beacie Szmania-Woźniak, p. Grzegorzowi Należytemu, p. Urszuli Stępniak, p. Radosławowi Sierpowskiemu, p. Grzegorzowi Trafas, p. Marcinowi Ratajczakowi, p. Tomaszowi Fludrze za pomoc w sprawnym przeprowadzeniu bicia rekordu w naszym gimnazjum.

Autor: Janusz Sieroń