Otrzęsiny uczniów klasy pierwszej gimnazjum

Uczniowie klasy III przygotowali klasie pierwszej prawdziwie „historyczne” otrzęsiny. Nie tylko ze względu na ilość przygotowanych konkurencji, ale także ze względu na czekające nas najprawdopodobniej w przyszłym roku reformy szkolnictwa i likwidację gimnazjum

5 października mimo niesprzyjającej pogody pojawili się zarówno uczniowie klasy pierwszej, jak i starsi koledzy.

Powitanie nastąpiło przed wejściem na salę i polegało na degustacji wyrafinowanych przysmaków na bazie cebuli i czosnku… Potem był przeskok przez kozła, no i dalejże! Dalej czekali na nich prowadzący imprezę Paweł i Maciej, którzy elegancko prezentowali się w muchach u szyi.

Klasę pierwszą podzielono na 2 grupy i rozpoczęły się konkurencje, przy których nie zabrakło śmiechu, wielu okrzyków, a także zdrowej konkurencji.

Ponieważ „Pierwszaki” dzielnie spisały się podczas wszystkich konkurencji, można było stwierdzić, że nadają się do przyjęcia w poczet gimnazjalistów.

Na koniec młodsi  uczniowie poczęstowali starszych kolegów i koleżanki pysznym malinowym ciastem, które upiekła mama Wiktorii ;-)

Oczywiście zwieńczeniem zabawy była wspólna darmowa dyskoteka dla wszystkich uczniów gimnazjum, którą uświetnili uczniowie klasy pierwszej na czele z Martinem oraz uczennicami klasy trzeciej, które przygotowały muzykę. A więc współpraca zaowocowała!

Trzymamy kciuki za wszelkie wspólne inicjatywy i integrację uczniów na każdym poziomie naszej szkoły.

Autor: Aneta Hodała-Bartkowiak