Jubileuszowy rowerowy rajd szlakiem oddziałów zamiejscowych Szkoły Podstawowej w Żelicach

W sobotę 1 października 2016 roku odbył się rajd rowerowy zorganizowany z okazji 150-lecia Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica.

Celem rajdu były odwiedziny w oddziałach zamiejscowych oraz spotkanie się z emerytowanymi nauczycielami naszej szkoły.

O 8.45 grupa uczniów Zespołu Szkół wraz z opiekunami wyruszyła z Żelic. Uczniowie gimnazjum jechali przez Rudnicze, natomiast uczniowie szkoły podstawowej przez Potulice. Grupy spotkały się w Runowie przy budynku dawnej szkoły. Tam serdecznie zostali powitani przez emerytowanych nauczycieli państwa Marię i Wincentego Buczek, którzy poświęcili uczniom swój czas i powspominali dawne czasy.

Na zakończenie wszyscy udali się na ognisko, gdzie zjedliśmy kiełbaski oraz różne słodkości przygotowane przez rodziców. Tam także podziękowaliśmy paniom Stanisławie Stańko i Irenie Klawińskiej, które także pracowały w naszej szkole.

Zmęczeni, ale zadowoleni i szczęśliwi zakończyliśmy Pierwszy Jubileuszowy Rajd Rowerowy.

Wszystkim uczniom i nauczycielom bardzo dziękujemy, a pozostałych zachęcamy do udziału w kolejnym rajdzie!

Autor: Beata Krakowiak