Uroczystość z okazji Dnia Matki w Zespole Szkół w Żelicach

spojrzyj i uśmiechnij się,
zawsze kocham Cię tak samo,
każdej nocy i we dnie…”

Dnia 31 maja 2016 roku klasy 1-3 zaprosiły do szkoły swoje mamy, by uczcić święto, które w kalendarzu widnieje 26 maja – Dzień Matki. Tradycją naszej szkoły jest to, iż co roku klasy trzecie przygotowują z tej okazji dla wszystkich mam część artystyczną. W tym roku klasy 3 a i b połączyły siły i wspólnie przygotowały imprezę. Do udziału w uroczystości zaproszone zostały również Panie, które dbają o dobro naszej szkoły - wszak słowo Mama kryje w sobie troskę, opiekę,… - zastępca Wójta Gminy Wągrowiec Pani Jolanta Maciejewska, radna Gminy Wągrowiec pani Irena Klawińska, dyrektor Zespołu Szkół w Żelicach pani Izabela Wiśniewska, sołtys wsi Żelice pani Renata Nawrocka, przewodnicząca Rady Rodziców pani Karolina Bździuch oraz zastępca Rady Rodziców pani Marlena Kaczmarek. W programie imprezy znalazły się wiersze, śpiewane solo i w chórze piosenki. Klasa 3a zagrała na fletach „Sto lat”, natomiast klasa 3b zaprezentowała taniec przy piosence ludowej „Poszła Karolinka do Gogolina” oraz kolejny w ich wykonaniu spektakl teatralny. Tym razem było to przedstawienie na podstawie tekstu Małgorzaty Jakubowskiej pt. „Nowoczesna bajka o Kopciuszku”. Uczniowie spisali się na medal. Po części artystycznej wszyscy goście otrzymali prezenty. Były to gipsowe obrazki wykonane wcześniej podczas specjalnych warsztatów w klasach 1-3 i pomalowane przez uczniów. Po części artystycznej wszyscy zebrani udali się na poczęstunek przygotowany w klasach. Wszystkim Mamom życzymy zdrowia, pomyślności i radości z bycia Rodzicem.

Autor: Sy