Wycieczka kl. Ia do Trójmiasta

17 maja br., uczniowie klasy Ia gimnazjum wybrali się na trzydniową wycieczkę do Trójmiasta.

Pierwszego dnia byliśmy się na Westerplatte, gdzie zwiedziliśmy umocnienia i wartownie z czasów II wojny światowej. Oddaliśmy hołd bohaterskim obrońcom Ojczyzny. Wieczorem udaliśmy się na spacer pięknymi uliczkami Starego Miasta do Fontanny Neptuna przed Dworem Artusa. Drugiego dnia w Gdyni zwiedziliśmy Okręt Muzeum ORP „Błyskawica” i Statek Muzeum „Dar Pomorza”. Popłynęliśmy statkiem na wycieczkę po porcie w Gdyni, a następnie zwiedziliśmy oceanarium. W drodze powrotnej podziwialiśmy Sopot, molo i zamoczyliśmy nogi w Bałtyku. Po kolacji obejrzeliśmy bazylikę konkatedralną Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gdańsku oraz oddaliśmy hołd stoczniowcom i robotnikom pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców 1970. Spacerowaliśmy Długim Targiem, ulicą Mariacką, oglądaliśmy Dwór Artusa i Złotą Bramę. Ostatniego dnia zwiedziliśmy Muzeum Bursztynu znajdujące się w dawnej Wieży Więziennej i Katowni oraz Muzeum Narodowe Morskie, żuraw nad Motławą, a po przepłynięciu tramwajem wodnym również Statek Muzeum „Sołdek”.

Była to udana i niezapomniana wycieczka, która bardzo nam się podobała. Chętnie byśmy ją powtórzyli.

Uczestnicy wycieczki.