Ślubowanie i pasowanie na ucznia klasy 1

Przyrzekamy naszej szkole, rodzicom i pani
będziemy solidnymi i pilnymi uczniami.

30 października uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Żelicach złożyli uroczyste ślubowanie. W tym roku pasowania na ucznia dostąpiło 23 dzieci.

Uroczyste ślubowanie odbyło się na sali gimnastycznej szkoły. Dzieci rozpoczęły uroczystość wspaniałym występem artystycznym, który zachwycił wszystkich zebranych.

Po części artystycznej nastąpiło długo oczekiwane ślubowanie i pasowanie na ucznia klasy pierwszej, którego dokonała dyrektor szkoły Izabela Wiśniewska.   Każdy pierwszak otrzymał dyplom oraz upominki ufundowane przez Radę Rodziców.

W uroczystości, jak co roku wzięli udział zaproszeni goście: inspektor Gminy Wagrowiec Anna Paułka, przewodnicząca Rady Rodziców, Karolina Bździuch, sołtys wsi Żelice, Renata Nawrocka, Radni Gminy Wągrowiec, Irena Klawińska, Elgeniusz Ronka, Łucjan Biernacki. Zaproszeni goście złożyli pierwszakom gorące gratulacje oraz upominki.  Życzyli wiele sukcesów w dalszym zdobywaniu wiedzy.

O swoich młodszych kolegach i koleżankach pamiętali również starsi koledzy z klasy 2 i 3, którzy przygotowali również milą niespodziankę w postaci wierszy i upominków.

Na zakończenie  uroczystości rodzice pierwszaczków podziękowali wszystkim przybyłym gościom  oraz  zaprosili na słodki poczęstunek.

Autor: Barbara Pisuk