Las jesienią, przygotowania do zimy…

W minionym tygodniu zapoznaliśmy się ze środowiskiem leśnym. Potrafimy opowiedzieć o roślinkach i zwierzątkach w nim żyjących oraz o ich jesiennych zwyczajach , umiemy rozpoznać grzyby jadalne i niejadalne. Tak jak leśne zwierzaki tak i my rozpoczęliśmy przygotowania do zimy, wspólnie robiąc pyszne przetwory.

W pięknie przyozdobionych słoiczkach zanieśliśmy je do domu by móc poczęstować naszych bliskich. Na koniec zatroszczyliśmy się by nasz Reksio w ciepełku przetrwał zimę, dlatego wspólnymi siłami zbudowaliśmy mu przytulną budę. Pamiętaliśmy również, aby nasze przedszkolne ptaszki miały co jeść, dlatego poprosiliśmy jednego z tatusiów o przygotowanie karmnika. Mile widziana będzie pomoc rodziców w dokarmianiu skrzydlatych przyjaciół ( prosimy o przynoszenie ziarenek do przedszkola, z góry dziękujemy).