Wycieczka uczniów klasy II gimnazjum na paintball

Uczniowie klasy II Gimnazjum wraz z wychowawczynią, p. A. Hodała-Bartkowiak, 14.10.2015 r. wyjechali do Nadolinka, k. Szamocina, na długo wyczekiwaną podróż do lasu, gdzie mogli sprawdzić się w nowej roli, a mianowicie jako gracze paintball…

Zanim jednak to nastąpiło, postanowiliśmy sprawić niespodziankę koleżance z klasy, Darii, która przebywała w tym czasie w wągrowieckm szpitalu. Zakupiliśmy małe co nieco, czyli słodkości sprzedawane tego dnia przez mamy uczniów klasy piątej, a potem odwiedziliśmy „choruszkę” życząc jej szybkiego powrotu do zdrowia.

Po przybyciu na miejsce, wszyscy przywdzialiśmy odpowiednie stroje oraz otrzymaliśmy specjalny ekwipunek. Następnie uczestniczyliśmy w przeszkoleniu, aż w końcu rozpoczęła się bitwa o flagę. Setki kulek z farbą śmigały między drzewami i oponami ustawionymi w celu ochrony. Po każdej bitwie należało uzupełnić magazynek nowymi „nabojami”. Kolejne pojedynki miały każdorazowo inne modyfikacje.

Po dłuższym czasie niektórzy, obolali, nieco zmęczeni lub w inny sposób „poszkodowani”, zaczęli schodzić się na ognisko, gdzie p. Aneta czekała z upieczonymi ziemniakami i sosem tzatziki. Kiełbaski na kiju zapiekał już sobie każdy samodzielnie.

Dzień minął szybko i miło było wracać na odpoczynek do własnego, ciepłego domku.

Aneta Hodała-Bartkowiak