VI Turniej Orlika o Puchar Prezydenta RP

Szósta edycja turnieju piłki nożnej na szczeblu gminnym rozegrana została na Orliku w Kobylcu w dniu 10 i 14 września 2015r. Wystawiliśmy dwa zespoły chłopców: chłopcy młodsi – 4, 5 klasa, chłopcy starsi 6 SP i I klasa Gim oraz po raz pierwszy zespół dziewcząt starszych 6 SP i I Gim.

Mnóstwo bramek, emocji towarzyszyły przez cały turniej, wygrali najlepsi i awansowali do eliminacji wojewódzkich, które z kolei rozegrano na Orliku w Wągrowcu. A tymi najlepszymi z „gminy” okazały się dwa zespoły chłopców „Żelice1” i „Żelice 2”. Zespół dziewcząt „Żelice 3” niestety uległ swoim rywalkom z Wiatrowa i Rąbczyna zdobywając III miejsce.

„Żelice1” pokonały Wiatrowo 3:1 i Rąbczyn 5:1. Chłopcy młodsi „Żelice2” pokonały Pawłowo 1:0, Łaziska I 6:3 oraz Łaziska II 4:0.

Niestety dobra passa nie trwa w nieskończoność i wygrane spotkania w Wągrowcu już nie należały do naszych zawodników. „Żelice2” przegrały z Gołańczą 1:2, z Wągrowcem 0:6 i z Mieściskiem 0: 4. Podobny los spotkał zespół chłopaków starszych „Żelice1”-  Budźyń 1:5, z Morakowem 1:2 z Wągrowcem 1:3.

Mimo wszystko gratulujemy  dobrej gry, postawy i wielkiego zaangażowania.

Osobne laury przyznajemy dziewczynom za grę, zespołowość i waleczność na boisku, a bramkarce Wiktorii Konwińskiej dziękujemy za odwagę, dzielność i dobrą obronę.

Graliśmy w sładzie:

Żelice1 – Felsman Jakub, Krawczyk Maks, Kułacz Dawid, Jankowski Dawid, Patelski Jakub,  Lik Michał, Makowiecki Mikołaj, Zdanowski Eryk, Kawalec Eryk, Kus Dawid

Żelice2 - Wachowiak Kacper, Ratajczak Fabian, Maćkowiak Mikołaj, Konwiński Adam, Walaszczyk Dawid, Jankowski Jakub, Grabiński Mikołaj, Mróz Jakub, Remigiusz Polega.

Żelice3 – Ciesielska Martyna, Marciniak Milena, Galusa Martyna, Chrzempa Nikola, Ciesielska Marta, Konwińska Wiktoria, Kliszewska Julia, Marczak Nina, Ślęzak Zuzanna

Autor: EK