Cała szkoła biega od przedszkola do gimnazjum na pożegnanie lata

Tegoroczne pożegnanie lata na sportowo uczciliśmy po raz kolejny biegiem przełajowym w dniu 18.09.2015r, a przyświecało nam hasło prof. Wiktora Degi „Ruch może zastąpić niemal każde lekarstwo, ale wszystkie leki razem wzięte nie zastąpią ruchu ”.

Biegi dzieci,  młodzieży oraz dorosłych odbywały się w różnych kategoriach wiekowych na różnych dystansach od 200m do 1800m. Zwycięzcami biegów byli wszyscy uczniowie już na starcie, którzy pokonując trasę, zostali udekorowani własnoręcznie wykonanymi medalami.

A najwyższe trofea „chempionów” poszczególnych biegów trafiły do: Martyńskiego Jakuba, Mileny Kliszewskiej, Wiktora Grabińskiego, Klaudii Ratajczak, Miłosza Kurzawy, Nikoli Chrzempy, Kacpra Goździka, Darii Walaszczyk, Filipa Szymczaka, Natalii Fraszczak i Filipa Janiszewskiego. W klasyfikacji Zespołu Szkół puchar wybiegali uczniowie klasy 6 SP

( zdobywając 166 pkt), drugie miejsce klasa 2 SP (134 pkt), a trzecie klasa IIIB G (119 pkt). W sztafetach rodzinnych w kategorii z dzieckiem do klasy 1 zwyciężyła pani Kamila Kliwicka z synem Filipem, a w kategorii z dzieckiem po klasie 1 zwyciężył mąż pani Kamilii, Jarosław z córką Nataszą – BRAWO, BRAWO, zapowiada się nam biegająca rodzinka., Bo któż jak nie rodzice, szkoła wychowują do ruchu, rekreacji, a dzieci patrzą i widzą…

Wszystkim zwycięzcom dużym i małym serdecznie gratulujemy sukcesu!!!

TPD częstowało biegaczy gilowym przysmakiem, popijając cytrynowo- miętowym napojem.

Na uwagę zasługuje również frekwencja uczniów w tym dniu, która nie czyni nas mistrzami; dla SP wynosi 84,71, natomiast dla Gimnazjum 63,16 %.

Tak czy inaczej warto było przyjść i pożegnać lato na sportowo, promując modę na ruch- na bieganie od rekreacji do maratonu.

Ze sportowymi pozdrowieniami

Ewa Kania