Wycieczka do schroniska w Jędrzejewie i okolic Czarnkowa

Dnia 09.06.2015r grupa wolontariuszy z klasy 5a i I Gimnazjum udała się z darami dla bezdomnych piesków w schronisku w Jędrzejewie koło Czarnkowa. Klasy te w drugiej edycji całorocznej Akcji „Zbieramy nakrętki”, pracowały na rzecz akcji, a ponadto zajęły czołowe miejsca w konkursie na największą ilość zebranych kilogramów. Ze zbiórki około 0,5 tony nakrętek kupiliśmy 83 puszek karmy mokrej o zawartości 1200g.

Ten dar wpłynie zapewne  na poprawę jakości życia piesków w schronisku. Schronisko w Jędrzejowie jest czyste, schludne, pieski zadbane, pracownicy życzliwi, oddani sprawie. Wszyscy pracując tam mają jeden cel, aby znaleźć rodzinę zastępczą do adopcji swoich podopiecznych. Zwiedzając poszczególne boksy z pieskami dzieci nie szczędziły im sympatii, dotyku, ciepłego słowa i tylko jedna myśl im przyświecała, dlaczego te pieski tutaj się znalazły, gdzie jest ich dom, ich pan???

W programie wycieczki zaplanowano również zwiedzanie atrakcji regionu  takich jak: Zespół Szkół Leśnych w Goraju, czarnkowski rynek, taras widokowy na Górze Krzyżowej, odrestaurowany czołg z II wojny światowej T 34, XVI-sto wieczny kościół z wnętrzem barokowym, przystań wodną „Marina”,  kompleks basenów odkrytych z podgrzewaną, krystalicznie czystą wodą, której temperatura bez względu na powietrze wynosi 28 -30 stopni. I jak tu nie skorzystać? skoro Czarnków – miasto jak się promuje - z charakterem zaprasza. Pomiędzy poznawaniem atrakcji turystycznych uczniowie skorzystali z przekąski – obiadowej. Pełni wrażeń, trochę spóźnieni wróciliśmy do Żelic.

Autor: EK