Dzień Dziecka z Siatkówką

Piłka siatkowa to najbardziej popularna gra zespołowa w całej szkole. Grają  w nią prawie wszyscy: jedni lepiej inni gorzej, co nie przekreśla faktu, że uczniowie chcą odbijać, rozgrywać, atakować i zagrywać. Na pytanie co chcieliby robić w swój wyjątkowy dzień – Dzień dziecka, które w naszej szkole obchodziliśmy 03.06.2015  – odpowiedź była tylko jedna-  grać w siatkówkę !!!

W związku z tym, że dzieciom w tym dniu spełnia się marzenia, zorganizowałam „Szkolne rozgrywki w mini piłkę siatkową”. Zgłosiło się po pięć drużyn chłopców i dziewcząt z klas piątych i szóstych, którzy rozegrali po cztery spotkania systemem „każdy z każdym” w dwudziestu kolejnych meczach.

Klasyfikacja końcowa w kategorii dziewcząt przedstawia się następująco:

I miejsce wywalczyła drużyna „ Angles good” dziewcząt z klasy 5a w składzie: Nikola Chrzempa, Marta Ciesielska, Wiktoria Konwińska i Kacper Goździk,

II miejsce zajęła drużyna „czaderek” z 6b w składzie: Martyna Ciesielska, Patrycja Skrzypek, Roksana Staudt, Monika Cieślar,

III m wywalczyła drużyna „hajsy” z 5b w składzie: Julia Kliszewska, Zuzanna Ślęzak, Nina Marczak, Martyna Sempołowicz oraz Dawid Jankowski

IV m przypadło drużynie „ szósteczek” z 6b w składzie: Martyna Nawrocka, Oliwia Majewska, Milena Marciniak, Amelia Perek

V m zajęła drużyna „nastolatek” z 6a, w składzie: Eryka Urbańska, Ola Tomczak, Martyna Galusa i Amelia Jeska

Natomiast w kategorii chłopców klasyfikacja przedstawia się następująco:

I m – „Zryw Rudnicze” z 6a w składzie: Mikołaj Makowiecki, Radek Zdanowski, Dawid Kus, Bartek Piątkowski oraz Janusz Karowski.

II m – MKS Potulice z 5a w składzie: Maks Krawczyk, Jakub Patelski, Tobiasz Borkowski oraz Norbert Górny

III m – Krokodyle z 6b w składzie:Kacper Kaniewski, Fabian Krenke, Kacper Nowak, Kamil Nawrocki i Michał Lik

IV m – RCW 5b w składzie: Maciej Szudrowicz, Miłosz Ślesiński, Dawid Kułacz, Jakub Konwiński

V m – Młodziki z 6b w składzie: Oskar Staudt, Karol Pauszek, Albert Bugnacki, Jan Jankiewicz

Rozgrywki w dwa ognie usportowione rozegrały klasy czwarte z trzecimi w pięciosetowym spotkaniu, w którym wynikiem 5:0 wygrały klasy czwarte.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy nie tylko wygranej, ale tych emocji na boisku w bezpośredniej rywalizacji w konfrontacji z przeciwnikiem po drugiej stronie siatki.

Z siatkarskim pozdrowieniem

Autor: EK