Akcja porządkowania grobów

W sobotę 25 października 2014 roku Samorząd Uczniowski szkoły podstawowej pod opieką pań Beaty Krakowiak i Małgorzaty Ślęzak zorganizował akcję porządkowania grobów Powstańców Wielkopolskich na cmentarzu parafialnym w Potulicach.

Wszyscy z zapałem oraz zaangażowaniem wykonywali powierzone zadania. Część dzieci wyrywała chwasty, inni układali świerk, a pozostali grabili oraz wynosili śmieci.

Trzeba przyznać, że mieliśmy dużo do zrobienia, lecz wspólnymi siłami podołaliśmy wszelkim trudnościom.

Nie zapomnieliśmy także o samotnym grobie na którym widnieje tabliczka NN.

Aby uczcić pamięć zmarłych zapaliliśmy symboliczne znicze i pomodliliśmy się. Po około 2 godzinach groby zostały oczyszczone i dumni z wykonanej pracy wróciliśmy do domów.

Samorząd Uczniowski jeszcze raz serdecznie dziękuje zaangażowanym uczniom naszej szkoły, którzy postanowili przyjść na cmentarz!

Autor: BK