Zielona Szkoła Rogoźno Wlkp. kl. I Gimnazjum

Uczniowie klasy I Gimnazjum wraz z wychowawcą, p. A. Hodała-Bartkowiak, mieli okazję brać udział we wspaniałych zajęciach Zielonej Szkoły, organizowanej w pobliskim Rogoźnie. Przez cały tydzień, w dniach 06-10.10.2014r. przebywali w Regionalnym Centrum Profilaktyki Uzależnień, jedynym takim miejscu w Europie.

Uczniowie podzieleni na 2 grupy uczestniczyli przez cały dzień w różnego rodzaju zajęciach, prowadzonych przez wykwalifikowanych nauczycieli. Mieli okazję wziąć udział w warsztatach na tematy związane z profilaktyką, ale także rozgrzewali się w czasie zajęć na sali gimnastycznej, boisku czy ściance wspinaczkowej. Mogli także sprawdzić swoje zdolności manualne na zajęciach decoupage  czy rozwijać kulinarne pasje podczas przygotowywania podwieczorków.

W wolnych chwilach młodzież bawiła się „na sportowo” grając na Orliku w piłkę nożną, siatkówkę, koszykówkę, ćwicząc na atlasie lub grając w piłkę plażową. Dodatkowo zwiedzili także tutejsze Muzeum Regionalne.

Oczywiście wieczorem nie zabrakło wspólnych zabaw integracyjnych z pozostałymi grupami uczącymi się w gimnazjum we Wronkach. Była Familiada, Koło Fortuny, Tabu, a także dyskoteka. A co potem działo się późnym wieczorem i w nocy … pozostanie naszą słodką tajemnicą (…)

P.S. Pragniemy serdecznie podziękować Radzie Rodziców za przepyszne ciepłe pączki, które przywieziono nam na zakończenie turnusu.

Autor: AHB