Miasto 44

Uczniowie klasy IIIb wyszli z inicjatywą, by zorganizować wyjazd do Kina MDK w Wągrowcu na projekcję filmu "Miasto 44". Udało się. 25 września całą grupą wyruszyliśmy na seans.

Opinie są jednoznaczne: wszystkim się bardzo podobało i wszyscy byli bardzo zadowoleni. Nie zabrakło również łez.

Film opowiadał o miłości i uczuciach podczas wojny. Uważam, że ten film jest genialny, ponieważ reżyser tak dobrze pokazał nam co się działo podczas wojny, tak znakomicie oddał to, co było tak niedawno, uświadomił nam, co tak naprawdę się wtedy działo. Myślę, że takie filmy zawsze będą poruszać ludzi, bo ukazują brutalną prawdę o naszej przeszłości. Czekamy na więcej okazji pojechania i obejrzenia takich filmów.

Autor: Zuzanna Hudzińska