Szkolny konkurs czytania ze zrozumieniem Czytam, rozumiem, wiem

W naszej szkole, jak co roku, odbył się konkurs czytania ze zrozumieniem Czytam, rozumiem, wiem. Uczniowie szkoły podstawowej, wyłonieni na drodze eliminacji klasowych, dnia 19 maja 2014 r. na pierwszej godzinie lekcyjnej przystąpili do rozwiązywania arkusza konkursowego.

Była to doskonała forma sprawdzenia własnych umiejętności, a przede wszystkim dobra zabawa. Uczestnicy konkursu zmierzyli się z różnymi typami zadań: uzupełnianie luk, zadania zamknięte typu a,b,c oraz ocenianie prawdziwości stwierdzeń (prawda/fałsz). W tym roku szkolnym konkurs został wzbogacony o część ortograficzną, z którą uczniowie poradzili sobie bez większych trudności. Oto zwycięzcy tegorocznej edycji:

Kategoria klas czwartych:
I miejsce – Marta Ciesielska z klasy 4a
II miejsce – Kinga Ciesiółka z klasy 4b
III miejsce – Martin Kryszkowski z klasy 4a
Kategoria klas piątych:
I miejsce – Agnieszka Ernst z klasy 5a
II miejsce – Weronika Pałuka z klasy 5b
III miejsce – Janusz Karowski z klasy 5a
Kategoria klas szóstych:
I miejsce – Eryk Dybowski z klasy 6a
II miejsce – Paweł Kalota z klasy 6a
III miejsce – Amanda Chrzempa z klasy 6a

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, a zwłaszcza tym, którzy znaleźli się na podium! Życzymy dalszych sukcesów!

Autor: IS