Wielkopolski Turniej Orlika

Dnia 14.04.2014 r na Orliku  w Kobylcu odbył się turniej piłkarski „Wielkopolski Turniej Orlika”.

Do turnieju zgłosiło się 8 drużyn z powiatu wągrowieckiego z SP nr 2 z Wągrowca, SP Skoki, SP Jabłkowo, SP Niemczyn, SP Łaziska, SP Pawłowa, SP Damasławek i my SP Żelice. Awans powiatowy otrzymywały dwa pierwsze zespoły. Było więc o co walczyć. Turniej rozegraliśmy w dwóch grupach, systemem „ każdy z każdym”. Wylosowaliśmy dobrze tz. mieliśmy na początek trochę „słabsze” zespoły, co przełożyło się bezpośrednio na zwycięstwo w grupie.( Żelice – Niemczyn 2:1, Żelice – Łaziska 2:0, Żelice – Jabłkowo 5:2) W półfinale graliśmy z drugą drużyną  z pierwszej grupy z Damasławkiem i tutaj nie poradziliśmy sobie, remisując 3:3. O zwycięstwie zadecydowały karne, którym ulegliśmy 2:0. W rezultacie zamiast o pierwsze miejsce  graliśmy o trzecie i to z drużyną z naszej grupy -  ponownie z Jabłkowem, który wygraliśmy 3:1. Turniej wygrała drużyna z SP Skoki, II m – SP Damasławek, a III m my SP Żelice, IVm SP Jabłkowo, V m – SP nr 2 Wągrowiec, VI m – SP Niemczyn, VII m SP Łaziska, VIII m – SP Pawłowo.  Graliśmy w składzie: Michał Woźniak  6a, Filip Szymczak 6a, Filip Langner 6a, Michał Pawlik 6a, Paweł Kalota 6a, Hubert Osiejewski 6a,  Michał Foiński 6a, Szymon Przybylski 6b,  Jakub Felsman 4a, Dawid Pawlik 4a.

Autor: EK