Oddali hołd bohaterom września 1939 r.

Odśpiewaniem hymnu państwowego rozpoczęły się uroczystości pod pomnikiem Powstańców Wielkopolskich oraz Bohaterów Walk o Polskość i Wolność Ziemi Wągrowieckiej w Potulicach. W 84 rocznicę napaści hitlerowskich Niemiec i agresji bolszewickiej bohaterom września 1939 r. hołd oddali mieszkańcy gminy Wągrowiec, instruktorzy Hufiec ZHP Wągrowiec, członkowie Towarzystwo Pamięci Powstania Wielkopolskiego Wągrowiec Gmina.
W imieniu władz samorządowych wiązankę kwiatów złożyła Przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury, Sportu, Zdrowia i Pomocy Społecznej Rady Gmina Wągrowiec Irena Klawińska w asyście prezesa KWG TPPW 1918/1919 Janusza Sieronia i wiceprezesa KWG TPPW 1918/19 Jerzego Konwińskiego. Delegacji towarzyszył również przedstawiciel KWG TPPW 1918/1919 Jerzy Klawiński oraz członek KSI Hufca ZHP Wągrowiec dh. hm. Franciszek Witucki.
#SzkołaPamięta

Autor: J. Sieroń