Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

1 marca 2023 r. społeczność szkolna wzięła udział w uroczystym apelu upamiętniającym Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Święto jest wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji patriotycznych, za krew przelaną w obronie Ojczyzny.

Młodzież obejrzała prezentacje multimedialne i wysłuchała montażu słowno-muzycznego dotyczącego bohaterów podziemia niepodległościowego. Uczniowie zapoznali się z losami żołnierzy wyklętych, którzy zostali zamordowani przez komunistyczny aparat bezpieczeństwa.

Na zakończenie uroczystości podsumowano udział ośmioklasistów w projekcie edukacyjny „Szlakiem Bohaterów Powstania Wielkopolskiego do…”. Uczniowie odebrali również nagrody za udział w konkursach szkolnych.