Hufcowe strzelanie powstańcze Zdobywcy Trefla

14 stycznia 2023 r. druhny i druhowie Hufca ZHP w Wągrowcu wzięli udział w VI Hufcowym Strzelaniu Powstańczym #ZDOBYWCYtrefla.

Zawodnicy rywalizowali w konkurencji pięciostrzałowej na dystansie dziesięciu metrów.

I miejsce zdobył Paweł Sierakowski, II miejsce wywalczył Maciej Tomaszewski, a III miejsce zdobyła Ewa Tułanowska.

Druhna Ewa Tułanowska wzięła udział w rywalizacji o Harcerską Odznakę Strzelecką w klasie powszechnej (1xkpn 10). Uzyskując wynik 61 p. zdobyła HOS w stopniu brązowym.

Zawody strzeleckie tradycyjnie sędziował hm. Janusz Sieroń – sędzia PZSS klasy II (HOWS Nr S/06/2022), biurem zawodów kierowała pwd. Zuzanna Wawrzyniak, listę zawodników prowadziła Danuta Kitkowska-Sieroń.

Zwycięzcom zawodów serdecznie gratulujemy.

Organizatorzy zawodów serdecznie dziękują włodarzom Miasta Wągrowiec, Bractwu Strzeleckiemu, dyrekcji OSiR oraz Towarzystwu Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918/1919 Wągrowiec Gmina za ufundowanie pucharów i pomoc w przeprowadzeniu zawodów.

Fot. Paweł Sierakowski, Danuta Kitkowska-Sieroń

Autor: J. Sieroń