Wyjątkowy czas w przedszkolu

Każdy dzień w naszym przedszkolu jest wyjątkowy, dokładamy starań aby każdego dnia działo się coś interesującego, o czym dzieci opowiadają w domu rodzicom z wypiekami na twarzy. Dbamy o to, aby Maluchy codziennie uczyły się nowych rzeczy, poznawały nowe miejsca i ciekawych ludzi.
Przedszkolaki funkcjonują w ramach stałego rytmu dnia. Czas na zabawę i edukację, pobyt na świeżym powietrzu, śniadanie oraz odpoczynek w sposób zharmonizowany wypełniają cały dzień. Wszystkie zajęcia realizujemy w formie zabawowej, a grafik dziecięcej aktywności nie jest ani zbyt przeciążony, ani zbyt swobodny.

SPACERY I WYCIECZKI

W naszym przedszkolu poznawanie świata rozpoczynamy już od najmłodszych lat tak, aby wszystkie nasze Dzieci mogły „dotknąć” świata przyrody, nauki, kultury i sztuki. Spacery i wycieczki wzbogacają i uściślają wiadomości przedszkolaków, kształcą procesy myślowe, wyrabiają również zrozumienie dla pracy ludzkiej, utrwalają wiadomości o zwierzętach i roślinach, rozbudzają zainteresowania przyrodnicze.
Przedszkolakom stwarzamy możliwość naturalnego kontaktu ze światem przyrody – spacery do pobliskiego parku dostarczają Maluchom wielu przeżyć estetycznych, są bogatym źródłem wrażeń i aktywnego działania. W kalendarz przedszkolnych atrakcji wpisały się wycieczki i spacery. Niestety, ze względu na pandemię COVID-19 w tym roku szkolnym zabrakło wycieczek związanych z wyjazdami.

UROCZYSTOŚCI
Na terenie naszego przedszkola odbywają się różne imprezy okolicznościowe: wewnętrzne oraz z udziałem zapraszanych gości. Organizujemy święta związane z tradycjami i zwyczajami. W minionym roku szkolnym odbywały się: Święto Pyry, zakończenie lata, Dzień Chłopca, Dzień Przedszkolaka, Dzień Niepodległości i Święto Marcina, Czytamy z p. Aliną, Andrzejki, Święto Pluszowego Misia, Urodziny Sówek, Mikołajki, Wigilia grupowa i spotkanie z Gwiazdorem, Dzień Babci i Dziadka- przygotowanie upominków dla dziadków, Tłusty Czwartek, Walentynkowy Balik Przebierańców, Fotograf, Dzień Kobiet, Pierwszy Dzień Wiosny- spacer z gaikami oraz palenie Marzanny, Zajączek w przedszkolu, Dzień Ziemi, Majowe Święta, Bookcrossing w przedszkolu, Konkurs plastyczny „Mama, tata i ja”, Dzień Mamy i Taty- przygotowanie upominków oraz nagranie występu dla rodziców, Dzień Dziecka w przedszkolu-spotkanie ze Strażakami, lody, wypuszczanie zajęcy, „Bezpieczni podczas wakacji”- spotkanie z Policjantami, Wizyta mam z KGW w Żelicach (wata i popcorn)-piknik, Konkurs „Bookcrossing w przedszkolu-Uwolnij książkę”, Konkurs „Bezpieczne wakacje”, Zakończenie roku szkolnego- uroczystość przedszkolna.

Przedszkolaki podczas imprez i akcji przedszkolnych bawią się i pomagają chętnie i aktywnie w nich uczestnicząc.

SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI

Do naszego przedszkola zapraszamy teatrzyki, artystów dających koncerty muzyczne i prowadzących warsztaty z Dziećmi, interesujące osoby opowiadające Przedszkolakom o swoich zawodach: stomatolog, pielęgniarka, malarka, policjant, żołnierz …

Dbamy o to, by wszystkie wydarzania i imprezy odbywające się w naszym przedszkolu były dla Maluchów źródłem wielu ciekawych i wartościowych doświadczeń.

Dzięki temu mamy pewność, że Nasze Przedszkolaki są szczęśliwe :)