Katarzyna Jankiewicz uczennica Szkoły Podstawowej w Żelicach laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim.

9 czerwca 2021 r. w Muzeum Powstańców Wielkopolskich w Lusowie Katarzyna Jankiewicz uczennica Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Żelicach odebrała Dyplom laureatki III miejsca XIII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim „Tobie Polsko ta kropla krwi wrzącej”. W uroczystości wręczenia tytułów wzięli udział m.in.: Robert Gaweł Wielkopolski Kurator Oświaty, Ewa Superczyńska Dyrektora ODN w Poznaniu, Tadeusz Musiał Prezes Zarządu Głównego Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918/1919.

Laureatami Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim zostali uczniowie, którzy zdobyli 90 % z wymaganych punktów. Uczennica rozwiązywała test składający się z zadań zamkniętych i otwartych. Na wykonanie zadań było tylko 45 minut, ale Katarzyna poradziła sobie doskonale.

Osobne podziękowanie od Wielkopolskiego Kuratora Oświaty otrzymał p. Janusz Sieroń, który przygotował Katarzynę do tego konkursu historycznego.

Autor: Danuta Kitkowska-Sieroń