Zasady funkcjonowania szkoły w roku szkolnym 2020/21

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie i Dzieci Szkoły Podstawowej w Żelicach!

W związku z obostrzeniami sanitarnymi proszę o zapoznanie się z zasadami funkcjonowania oddziałów przedszkolnych i szkoły. Poniższe zasady wprowadzamy, by zapewnić Państwa Dzieciom podstawy bezpieczeństwa sanitarnego.

Oddział przedszkolny w Żelicach:

1. Do przedszkola przychodzą tylko i wyłącznie dzieci zdrowe i bez objawów chorobowych.
  2. Rodzice przyprowadzający dzieci proszeni są o pojawienie się przed wejściem głównym o godz. 8:15, gdzie w drzwiach wejściowych dzieci zostaną przekazane pod opiekę pracownika szkoły. Prosimy o zachowanie min. 1,5 m odległości od siebie.
  3. Osobisty odbiór dzieci przez opiekunów będzie możliwy o godz. 13:00 przy głównym wejściu po przywołaniu pracownika szkoły poprzez dzwonek umieszczony przy drzwiach.
  4. Zgodnie z procedurami sanitarnymi rodzice zobowiązani są do utrzymywania kontaktu telefonicznego z przedszkolem (bezzwłocznie obierają telefony od wychowawców i nauczycieli).

Oddziały przedszkolne w Potulicach:

2. Rodzice przyprowadzają dzieci od 8:00 do 8:15. Po tym czasie dziecko w tym dniu nie będzie przyjęte do przedszkola.
  3. Po wejściu do przedszkola dzieci będą miały myte rączki wodą z mydłem.
  4. Dzieci dojeżdżające autobusem (powyżej 4 roku życia) zobowiązane są do zakrycia maseczką ust i nosa.
  5. Odbiór osobisty dziecka będzie możliwy po przywołaniu pracownika przedszkola poprzez dzwonek umieszczony przy drzwiach.
  6. Zgodnie z procedurami sanitarnymi rodzice zobowiązani są do utrzymywania kontaktu telefonicznego z przedszkolem (bezzwłocznie obierają telefony od wychowawców i nauczycieli).

Szkoła:

1. Do szkoły przychodzą tylko i wyłącznie uczniowie zdrowi i bez objawów chorobowych.
  2. Uczniowie wchodzą do szkoły 3 wejściami:
    a) wejście A – wejście główne od strony ulicy (uczniowie przyjeżdżający autobusem o godz. 6:45, 7:10 i 7:20 oraz uczniowie miejscowi, którzy przychodzą najwcześniej o godz. 7:50),
    b) wejście B – od strony boiska (uczniowie przyjeżdżający autobusem o godz. 7:57 z kierunku Bobrowniki),
    c) wejście C – od strony boiska (uczniowie przyjeżdżający autobusem o godz. 7:55 z kierunku Sarbka).
  3. Rodzice przyprowadzający dzieci do szkoły nie wchodzą do budynku, tylko żegnają się z nimi przed drzwiami głównymi. Obowiązuje zachowanie 1,5 m odległości od innych rodziców.
  4. Po wejściu do budynku szkoły uczniowie dezynfekują ręce.
  5. Obowiązkowe jest zakładanie maseczek zasłaniających usta i nos w autobusach oraz podczas przerw na korytarzach, w toaletach.
  6. Na terenie placówki uczniom i pracownikom termometrem bezdotykowym jest mierzona temperatura.
  7. Zgodnie z procedurami sanitarnymi rodzice zobowiązani są do utrzymywania kontaktu telefonicznego ze szkoły (bezzwłocznie obierają telefony od wychowawców i nauczycieli).

Izabela Wiśniewska