Egzamin ósmoklasisty - informacje dla rodziców i uczniów

1) Harmonogram egzaminów

• wtorek (16.06.2020) – język polski – godz. 9:00 – 11:00 / 12:00 (osoby z wydłużonym czasem)
  • środa (17.06.2020) – matematyka – godz. 9:00 – 10:40 / 11:30 (osoby z wydłużonym czasem)
  • czwartek (18.06.2020) – języki obce – godz. 9:00 – 10:30 / 11:15 (osoby z wydłużonym czasem)

2) Uczniowie muszą stawić się w szkole każdego dnia o godz. 8:00. Przywozy zgodnie z rozkładem jazdy PKS.

3)  Dla uczniów zorganizowana jest świetlica zgodnie z zachowaniem wytycznych GIS, MEN, KO, PSSE.
Do czasu rozpoczęcia egzaminu uczniowie przebywają pod opieką wyznaczonych nauczycieli w wyznaczonych salach, do których będą kierowani przez pracowników szkoły. Tam będą mogli zostawić wszystkie swoje rzeczy.

• sala nr 27 - 4 uczniów,
  • sala nr 28 – 9 uczniów,
  • sala nr 29 – 9 uczniów,
  • sala nr 33 – 7 uczniów.

4) Odwozy o godz. 12:00 kursami na Potulice – Rudnicze – Bobrowniki oraz Sarbkę – Kamienicę – Nowe.

5) Zdający przychodzą na egzamin tylko zdrowi w maseczkach lub przyłbicach i rękawiczkach. Na terenie całej szkoły obowiązuje zakrywanie ust i nosa do momentu zajęcia miejsc w sali egzaminacyjnej.

6) Do sali egzaminacyjnej zdający nie może wnieść żadnych urządzeń telekomunikacyjnych. Będzie możliwość zostawienia ich w wyznaczonych salach.

7) Na egzamin zdający przynosi ze sobą czarny (niezmazywalny) długopis, małą butelkę wody, a na egzamin z matematyki dodatkowo linijkę.

8) Czekając na wejście do sali egzaminacyjnej, zdający zachowują odpowiedni odstęp (co najmniej 1,5 m) oraz mają zakryte usta i nos.

9) Przewodniczący komisji egzaminacyjnej losuje numer odpowiadający miejscu, które uczeń zajmie w sali egzaminacyjnej. Pokazuje go uczniowi, a drugi członek zespołu nadzorującego wręcza mu kartkę z imieniem i nazwiskiem, trzyznakowym kodem i numerem PESEL oraz naklejki przygotowane przez OKE, po czym zdający kieruje się do wyznaczonego stolika.

10) Zdający są zobowiązani zakrywać usta i nos do momentu zajęcia miejsca w sali egzaminacyjnej. Po zajęciu miejsca w sali egzaminacyjnej (w trakcie egzaminu) zdający ma obowiązek ponownie zakryć usta i nos, kiedy:

• podchodzi do niego nauczyciel, aby odpowiedzieć na zadane przez niego pytanie,
  • wychodzi do toalety,
  • podchodzi do niego egzaminator,
  • kończy pracę z arkuszem egzaminacyjnym i wychodzi z sali egzaminacyjnej.

11) Dodatkowe informacje dotyczące przebiegu egzaminu:

1. po upływie wyznaczonego czasu pracy z arkuszem jest dodatkowych 5 minut przeznaczonych na sprawdzenie poprawności przeniesienia odpowiedzi do zadań zamkniętych na kartę odpowiedzi,
  2. zasady oddawania arkuszy po zakończeniu pracy z nimi przekażą nauczyciele,
  3. przez cały czas trwania egzaminu obowiązuje przestrzeganie zasad bezpieczeństwa, w tym przede wszystkim:
  • zakaz kontaktowania się z innymi zdającymi,
  • obowiązek zakrywania ust i nosa w przypadku kontaktu bezpośredniego z nauczycielem, wyjścia do toalety lub wyjścia z sali egzaminacyjnej po zakończeniu pracy z arkuszem egzaminacyjnym,
  • niedotykanie dłońmi okolic twarzy, zwłaszcza ust, nosa i oczu, a także przestrzeganie higieny kaszlu i oddychania: podczas kaszlu i kichania należy zakryć usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką,
  • konieczność zachowania odpowiedniego dystansu od innych zdających po zakończonym egzaminie.