Wycieczka klasy 4b do Poznania

W środę, 29 maja 2019r. uczniowie klasy 4b wraz z wychowawczynią p. Anetą Hodała-Bartkowiak wyjechali pociągiem na wycieczkę do Poznania.

Pogoda nam dopisywała od samego rana, jak również emocje, które towarzyszyły przez cały czas trwania wycieczki.

Uczyliśmy się sprawnie poruszać środkami komunikacji miejskiej oraz topografii Poznania.

Celem naszym jednak było poznanie historii miasta na przykładzie następujących muzeów: Brama Poznania, katedra na Ostrowie Tumskim, Muzeum Powstania Wielkopolskiego, Muzeum Archeologiczne oraz Cytadela, na której uczniowie mogli trochę poszaleć w plenerowej siłowni.

W międzyczasie skorzystaliśmy z pysznego menu w restauracji Manekin przy ul. Kwiatowej, gdzie dominowały przeróżne wersje pysznych naleśników oraz nastrojowe wnętrze.

Na koniec przed odjazdem schłodziliśmy się pysznymi lodami na Starym Rynku.

Dziękujemy pani Ani Nowak za wytrwałość i opiekę nad uczniami podczas wycieczki.

Autor: Aneta Hodała-Bartkowiak