Narodowe Święto Żołnierzy Wyklętych.

1 marca 2019 r. uczniowie szkoły wzięli udział w uroczystym apelu upamiętniającym Narodowe Święto Żołnierzy Wyklętych. Młodzież wysłuchała montażu słowno muzycznego dotyczącego bohaterów podziemia niepodległościowego, którzy zostali zamordowani przez komunistyczny aparat bezpieczeństwa. W trakcie obchodów święta uczniowie mogli wziąć udział w „Biegu tropem wilczym”.

Na zakończenie uroczystości gimnazjaliści klasy III, którzy przez półtora roku realizowali projekt edukacyjny „100. Rocznica Powstania Wielkopolskiego” zostali odznaczeni Brązową Odznaką „Szlakami Powstania Wielkopolskiego. Za zdobycie I miejsca wśród szkół wielkopolskich, młodzież otrzymała okolicznościowe przypinki „Nie należy dłużej czekać” ufundowane przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

Autor: Janusz Sieroń