Spartakiada

5 czerwca 2017 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spartakiadzie lekkoatletycznej. Oprócz Żelic, na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji pojawiły się reprezentacje z Wiatrowa, Pawłowa Żońskiego, Łazisk, Wągrowca, Rąbczyna i Sienna.

Zawody rozpoczęły się o godzinie 9:00. Kolejno następowały po sobie różne konkurencje: bieg na 60m, 100m, 300m, 600m, 1000m, 2000m, skok w dal, rzut piłeczką palantową, rzut oszczepem, pchnięcie kulą, skok wzwyż oraz sztafeta szwedzka.

Chłopcom ze szkoły podstawowej udało się zając II miejsce w klasyfikacji ogólnej wszystkich szkół. Ponadto przywieźliśmy dużo medali z różnych konkurencji, m.in. III miejsce Jakuba Jaroszka w biegu na 1000m, I miejsce Dawida Walaszczyka w skoku w dal, II miejsce Fabiana Ratajczaka w rzucie piłeczką palantową, I miejsce Mikołaja Maćkowiaka w biegu na 60m i in.

Uśmiechnięci i pozytywnie nastawieni wróciliśmy do Żelic z nadzieją i perspektywą jeszcze cięższej pracy, ukierunkowanej na polepszenie wyników w kolejnych zawodach.