Uroczystość klas 1-3 z okazji Dnia Matki

Dnia 30 maja 2023 roku, na zaproszenie swoich dzieci, przybyli do naszej szkoły zacni goście – MAMY uczniów z klas 1-3.

„Mamo, mamo dziś wszystkie dzieci

Niosą Tobie życzeń bukiecik….” [I. Pfeifer]

Tego dnia obchodziliśmy w Żelicach najpiękniejsze majowe święto – Dzień Matki. Najpierw nasi Goście zebrali się w holu, na pierwszym piętrze, by podziwiać program artystyczny, przygotowany przez klasę drugą. Dziecięce recytacje i piękny śpiew wywołały błogie uśmiechy na twarzach Mam. Klasy pierwsza i trzecia dołączyły się do życzeń poprzez śpiew, grę na flażoletach, a jedna z pierwszoklasistek, Wiktoria Szafrańska, zagrała Mamom „Sto lat” na skrzypcach. Dziewczynki z klasy pierwszej, recytując wiersz o Tacie przypomniała również, że wkrótce kolejne, bardzo ważne, rodzinne święto – Dzień Ojca.

Po zakończeniu oficjalnej części imprezy, wszystkie dzieci zaprosiły Gości do swoich klas, by tam w „rodzinnym gronie” – wszak nasze klasy to małe rodziny – kontynuować świętowanie.

Niezawodne mamy przygotowały  w klasach poczęstunek. Przy kawie i herbacie odbyło się uroczyste wręczanie przygotowanych przez dzieci laurek, prezentów. Rodzice wzięli udział w konkurencjach przygotowanych przez wychowawców. Wykorzystano doń prace plastyczne wykonane przez dzieci. Nie obyło się bez wzruszeń . Śmiechu było co niemiara. Klasa trzecia po trzech latach nauki przygotowała czytelniczy koncert życzeń, podczas którego dzieci odwdzięczyły się za to, że Rodzice czytali im przed snem książeczki na dobranoc. Dzieci głośno, wyraziście, z właściwą intonacją odczytały Mamom  wiersze Juliana Tuwima.

Cóż, wszystko co dobre szybko się kończy, zostały tylko pamiątkowe zdjęcia, do oglądania których serdecznie zapraszam.

Dziękujemy Państwu za udział, wspaniałą atmosferę i ucztę dla podniebienia.

Autor: Sylwia Broniewska