VI Szkolny Konkurs Czytelniczy „Czytam, rozumiem, wiem”

Uczniowie klas 1-3 codziennie pracują nad rozwijaniem umiejętności czytania, czytania ze zrozumieniem i pisania.  By zmotywować dzieci do dalszej, wytrwałej pracy, a jednocześnie pozwolić im sprawdzić poziom opanowania wyżej wymienionych kompetencji, dnia 11 maja 2023 roku  odbył się w naszej placówce VI Szkolny Konkurs Czytelniczy „Czytam, rozumiem, wiem”.

Wzięło w nim udział 18 dzieci (wyłonionych podczas etapu klasowego). Każda klasa stanowiła odrębną kategorię. Zmagania z arkuszami nie od razu wyłoniły laureatów. Okazało się, że konieczna była dogrywka. Zakwalifikowało się do niej 3 uczniów z klasy 1, 3 uczniów z klasy 2 i 2 uczniów z klasy 3.

Laureatami konkursu zostali:

w kategorii klas 1

I miejsce – Braun Magdalena

II miejsce – Konwiński Alan

III miejsce – Majewska Rozalia

Wyróżnienie – Pastucha Zofia

w kategorii klas 2

I miejsce – Januchowska Aleksandra

II miejsce – Krupa Katarzyna

III miejsce – Mierzwiak Honorata

w kategorii klas 3

I miejsce – Lewandowska Anna

II miejsce – Gruszczyńska Agata

III miejsce – Pisarek Aleksandra

Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród odbyło się dnia 30 maja 2023 roku podczas szkolnej uroczystości Dnia Matki. Wszystkie dzieci biorące udział w szkolnych zmaganiach otrzymały dyplomy i upominki. Laureaci będą mogli nadal rozwijać swoje umiejętności, gdyż wzbogacili domowe biblioteki o kolejną ciekawą książkę.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Autor: Sylwia Broniewska