OGÓLNOPOLSKA WYMIANA POCZTÓWKOWA

Nasza szkoła w tym roku szkolnym wzięła udział w „ OGÓLNOPOLSKIEJ WYMIANIE POCZTÓWKOWEJ”. Wymiana pocztówkowa to świetna zabawa dla dzieci żyjących w czasach, w których jesteśmy, wręcz, osaczeni przez portale społecznościowe. W dobie komputerów i internetu coraz bardziej zanika zwyczaj porozumiewania się w tradycyjny sposób.

Wysyłanie pocztówek należy już do rzadkości, szczególnie wśród młodego pokolenia, a poczta stała się miejscem obcym i nieznanym. Wymiana pocztówkowa polega na wymianie pocztówkami z innymi szkołami z całej Polski, które są zainteresowane programem. Dzięki tej akcji uczniowie poznają nieznane zakątki Polski oraz uczą się samodzielnego redagowania pozdrowień.

Wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontariatu wysłali już kilka kartek, a teraz z niecierpliwością czekają na ich powrót.

Autor: Karolina Kaczmarek