Beatyfikacja Kardynała Stefana Wyszyńskiego

Dnia 10.09.21 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z Kard. St. Wyszyński , który został Beatyfikowany czyli ogłoszony błogosławionym wraz z siostrą zakonną Elżbietą Różą Czacką .

Spotkanie z nowymi błogosławionymi odbywało się w dwóch grupach wiekowych na sali gimnastycznej w szkole. Uczniowie klas ósmych i siódmych przedstawili krótki montaż słowno-muzyczny , który zawierał najważniejsze wątki z życia Prymasa Tysiąclecia.

Wspólnie oglądaliśmy prezentacje o nowym błogosławionym i modliliśmy się za Jego wstawiennictwem. Na holu szkoły przygotowana była gazetka z myślami Wyszyńskiego oraz wystawa z kolekcją zdjęć z pobytu Kard. St. Wyszyńskiego w Wągrowcu i Żoniu w 1973 roku.

Wystawa przedstawiała albumy, gazety, książki np.:,, Zapiski więzienne” Prymasa . Cieszyła się zainteresowaniem naszych uczniów i zachęcała do poznania nowych błogosławionych.

Autor: Arleta Drybulska