V Szkolny Konkurs Czytelniczy „Czytam, rozumiem, wiem”

Przez cały rok szkolny 2020/2021 uczniowie klas 1-3 pracowali nad rozwijaniem umiejętności czytania, czytania ze zrozumieniem.  By zmotywować dzieci do dalszej pracy, a jednocześnie pozwolić im sprawdzić poziom opanowania rzeczonych kompetencji, dnia 11 czerwca 2021 roku  odbył się w naszej placówce V Szkolny Konkurs Czytelniczy „Czytam, rozumiem, wiem”.

Wzięło w nim udział 30 dzieci (wyłonionych podczas etapu klasowego - po 5 z każdej klasy). Każda klasa stanowiła odrębną kategorię. Zmagania z arkuszami nie od razu wyłoniły laureatów. Okazało się, że konieczna była dogrywka. Zakwalifikowało się do niej 4 uczniów z klasy 1, 6 uczniów z klasy 2 i 4 uczniów z klasy 3.

Laureatami konkursu zostali:

w kategorii klas 1

I miejsce – Pisarek Aleksandra

II miejsce – Lewandowska Anna

III miejsce – Kozłowska Aleksandra

Wyróżnienie – Kosiński Marcin

w kategorii klas 2

I miejsce – Białkowska Konstancja

II miejsce – Aleksiuk Oliwia

II miejsce – Stepczyńska Marianna

III miejsce – Włodarczyk Marta

w kategorii klas 3

I miejsce – Urbańska Roksana

II miejsce – Perek Aleks

III miejsce – Konwińska Anna

Wyróżnienie – Dębowski Kacper

Ogłoszenie ostatecznych wyników konkursu i wręczenie nagród odbyło się dnia 17 czerwca 2021 roku. Wszystkie dzieci biorące udział w szkolnych zmaganiach otrzymały dyplom i upominek, a laureaci wzbogacili swoje domowe biblioteki o kolejną ciekawą lekturę.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Autor: Sylwia Broniewska