9 edycja akcji Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM).

4 października, w piątek w naszej szkole odbyła się 9 edycja akcji Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM).

Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach.

Uczniowie klas piątych, szóstych i siódmych po wylosowaniu zestawu zmagali się z konkursowymi zadaniami. Wśród piszących 51 osób udzieliło bezbłędnych odpowiedzi. Otrzymali oni tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia.

Czwartoklasiści ćwiczyli tabliczkę mnożenia wykonując matematycznego lapbooka.

Lidia Janowska i Danuta Kitkowska-Sieroń