Nasi uczniowie ponownie najlepsi w OTP „Młodzież zapobiega pożarom”.

20 marca 2019 r. uczniowie naszej szkoły w składzie: Klaudia Chudzińska, Kacper Goździk, Wiktoria Konwińska, Łukasz Nowak, Eryk Sikorski, Julian Szramkowski, Daria Szymańska, Zuzanna Ślęzak i Kacper Wachowiak wzięli udział w gminnych eliminacjach ogólnopolskiego konkursu „Młodzież zapobiega pożarom”, które odbyły się w Siennie.

Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym – pisemnym, składającym się z 30 pytań uczniowie musieli wykazać się teoretyczną wiedzą pożarniczą. W drugim etapie odpowiadali na zagadnienia związane ze sprzętem pożarniczym i udzielaniem pierwszej pomocy.

Po części pisemnej okazało się, że młodzież z Żelic nie ma sobie równych wśród kilkudziesięciu uczestników eliminacji gminnych. Zajęli pierwsze cztery miejsca i finał ustny konkursu był wewnętrzną sprawą naszych uczniów. I miejsce zajął Kacper Goździk, na II miejscu uplasował się Eryk Sikorski, III miejsce przypadło Wiktorii Konwińskiej, a V miejsce zdobył Łukasz Nowak.

Kacper Goździk, Eryk Sikorski, Wiktoria Konwińska i Łukasz Nowak reprezentować będą gminę na etapie powiatowym w Wągrowcu. Uczniów do konkursu przygotowywał Janusz Sieroń.

Na szczególe uznanie zasługuje fakt, że młodzież czwarty rok z rzędu zwycięża w gminnych eliminacjach ogólnopolskiego konkursu „Młodzież zapobiega pożarom”.

Autor: Janusz Sieroń