Najlepsi w powiecie wągrowieckim.

10 kwietnia 2024 r. w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wągrowcu odbył się etap powiatowy ogólnopolskiego konkursu wiedzy pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”. Naszą szkołę reprezentowali zwycięscy etapu gminnego Radosław Pompała i Daria Bojarska.

Organizatorem współzawodnictwa uczniów był Zarząd Oddziału Powiatowego OSP RP w Wągrowcu przy wsparciu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wągrowcu. Komisji konkursowej przewodniczył kpt. Arkadiusz Wojtkowiak.

Finał powiatowy konkursu składał się z części pisemnej i ustnej. Po rozwiązaniu testu młodzież odpowiadała na pytania dotyczące działań prewencyjnych, wyposażenia straży pożarnej oraz zasad udzielania pierwszej pomocy i resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Bezkonkurencyjną wiedzą wykazała się Daria Bojarska, która wygrała eliminacje i zajęła I miejsce w powiecie. Uczennica będzie reprezentowała powiat wągrowiecki w finale wojewódzkim.

Uczniów do konkursu przygotował nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa Janusz Sieroń

Wszystkim uczestnikom gratulujemy dużej wiedzy, a Darii życzymy sukcesów podczas finału wojewódzkiego.

Autor: Danuta Kitkowska-Sieroń